Riedke vlasy (smerujúce až k plešatosti) trápia väčšinou mužov a väčšinou vo vyššom veku – a často za to môžu genetické predispozície. Ale nie je to pravidlo, môže to začať skôr, napríklad už okolo dvadsiateho roku života. Je to nepríjemné, ale vieme to ovplyvniť. 

Ak denne stratíme okolo 50 až 100 vlasov, ešte nie je dôvod na paniku – to je normálne, ostatne, vlasov máme vyše 100 tisíc. Chránia nás pred UV žiarením, vplyvmi počasia a v poslednom čase majú najmä estetickú funkciu, na ktorej si najviac zakladáme. Vypadávanie vlasov si môžeme spôsobovať aj sami – napríklad pričastou a nesprávnou úpravou, fénovaním, farbením, natáčkami – alebo teplom, chemikáliami, nesprávnym šampónom, či životom v strese a v zlej životospráve. Niekedy sa uvádza aj pričasté umývanie vlasov, ale správne umývanie vlasom pomáha – odstraňuje nečistoty, ktoré môžu upchať póry. Jednoducho, veda.

U žien je problém s vlami menej častý, ale je – môže súvisieť s hormonálnymi zmenami, menopauzou, alebo ako sme povedali vyššie – genetikou. Existujú aj druhy poškodenia pokožky, ktoré postihujú rovnako mužov aj ženy. Vlasy sa poškodzujú, ak sú postihnuté vlasové folikuly, korienky skrývajúce sa v pokožke. Niekedy sa dokážu zregenerovať samé, ale niekedy im vieme pomôcť medicínsky.

Toto riešenie zahŕňa roztok s kyselinou hyalurónovou, známu pre svoj biostimulačný a hydratačný efekt. Zákrok prebieha ako nenáročná operácia, keď sa zrevitalizuje pokožka hlavy a vlasové korienky. Proces zahŕňa nanesenie krému na hlavu a aplikácia regenerujúcich roztokov pomocou mikroihličiek do postihnutej pokožky. Súčasťou kokteilu sú vitamíny, stopové množstvo minerálnych prvkov a obohatená krvná plazma. Po ošetrení by ste aspoň deň mali stráviť mimo slnka a neumývať si hlavu.

Po dvoch až troch opakovaniach sú pozorovateľné výsledky – pružnejšie hustejšie a silnejšie vlasy. Vlasová mezoterpia trvá väčšinou zhruba dva mesiace a potrebujete viac návštev zariadenia, kde vám pomôžu. Po pár týždňov sa tešíte zo svojej novej hrivy.