Je takmer neuveriteľné, že seriál The Simpsons sa dostal už po 31. sériu a ďalšia je na ceste. Tento animovaný sitcom, ktorý sa prvýkrát vysielal, keď veľa z nás chodilo ešte len na základnú školu, zhromaždil nevídaných 684 epizód. Tridsiata séria bola medzníkom v prekonávaní rekordov a vytváraní nových výšin toho, čo je možné dosiahnuť pomocou animovaného televízneho sitcomu.

Nie je žiadnym tajomstvom, že The Simpsons nie je rovnaká šou, ktorá zaujala svet začiatkom 90. rokov. Nejde ani o tú istú šou, ktorá sa vysielala pred dvadsiatimi rokmi. Za tri desaťročia sa toho veľa zmenilo a aj Simpsonovci prešli niektorými zmenami z ktorých niektoré vyšli lepšie, niektoré horšie.

Pravda je, že Simpsonovci sú v tejto sérii v úplne novej ére. Dôležitejšie je, že séria 31 je začiatkom letu Simpsonovcov pod vlajkou Disney. Šou, ktorú chápeme ako Simpsonovcov, sa pred našimi očami mení, keď vstupujeme do ďalšej generácie divákov.

V časoch, keď sme mali konvencie, aby sme sa stretli s našimi obľúbenými talentami z podobných šou, alebo zhruba pred rokom, dostali tvorci seriálu viac otázok o tom, aký bol život pod Domom myší. Hlavným posolstvom všetkých týchto rozhovorov bolo, že tu bolo o niečo viac slobody. Ukázalo sa, že Disney podporuje fantáziu. Toto bola naša prvá séria v ktorej sa dalo sledovať to, ako sa šou vyvíja pod novým vedením.

Výsledkom bola séria ako na horskej dráhe. Výšky boli vysoké, doliny zasa nízke a nikdy ste nevedeli, čo sa bude diať ďalej. Čo sa týka šou, tam sa to občas hralo na istotu a recyklovali sa staré príbehy. Avšak ani zďaleka nie v takom rozsahu, aký sa udial za posledné roky. Bolo zavedených niekoľko noviniek týkajúcich sa originálnych konceptov a veľkých nápadov.

Okrem toho je niekoľko epizód, ktoré si zaslúžia uznanie. „Deň vďakyvzdania“ nebol len chytrou meta-paródiou na každoročný film „Treehouse of Horror“, získal cenu Writers Guild of America Award za vynikajúci výkon v animácii. Rovnaké ocenenie, ktoré malo z tejto sezóny Simpsonovcov ďalšie dve nominácie, „Go Big or Go Homer“ a „Livin‘ La Pura Vida “.

Ak aj vás táto séria zaujala tak ako nás, pripájame odkaz na webstránku, kde môžete sledovať online seriál simpsonovci úplne zadarmo a bez obmedzení. Na tejto webovej stránke takisto nájdete aj veľa ostatných seriálov, ktoré sú k dispozícii online a v celkom slušnej kvalite. Ak nemáte ako tráviť dlhé jesenné večery, určite odporúčame navštíviť stránku filmyaserialy.com, vybrať si titul, ktorý vás najviac zaujme a už len bezstarostne sledovať.