Doofus Drake

Mladý svišť Doofus DrakeDoofus je nemotorný, nezorientovaný a priateľský káčer, ktorý je trochu tučnejší než ostatní. Je to priateľ Huia, Duia a Luia, s ktorými trávi veľa času u Mladých svišťov (väčšinou sa snaží dobehnúť húf svišťov, ktorých pochoduje ďaleko pred ním, zatiaľ čo on sa potkýňa s objemnou poľnou kuchyňou na chrbe). Najviac ho však nájdeme v spoločnosti Tryskáča, ktorého Doofus nepokryte obdivuje a bez rečí pristane na každý jeho bláznivý nápad.

Jeho meno je veľmi zaujímavé. Doofus totiž znamená niečo ako človek, ktorý netuší, čo sa vlastne okolo neho deje, hlupáčik – niekto kto nemá tušenia aká je zrovna móda, nevyzná sa v komunikácii s inými. Zato jeho priezvisko je značka dobrodruhov. Káčerovo v Disneyho svete bolo založené sirom Francisom Drakeom v 16. storočí. Francis Drake bol reálna historická postava, pirát v službách anglickej kráľovnej, ktorý sa preslávil prepadávaním španielskych plachetníc v a tiež oboplávaním sveta.

Väčšinu času Doofus predstavuje menej chytrého, pomalšieho spoločníka šikovných káčerov. Štúdio Disney ho vraj vytvorilo ako počítačového závisláka, ale bez počítača. Mimochodom, vraj sa v budúcnosti ožení s Webby. V jednom dieli našiel mimozemský meteorit, ktorý mu prepožičal superhrdinské schopnosti a ako maskovaná varianta Supermana menom Super-Doo zachránil Mladé svište.

Navzodry svojej neohrabanosti je považovaný za pozitívne naladeného dobráka, ktorý v určitých chvíľach prejaví svoje hlboké morálne schopnosti. Väčšinou sa správa ako naozajstný Ňouma (tak sa volá v českom preklade). Jeho úlohou je byť vtipným elementom v seriáli.