Otázka je veľmi jednoduchá. Výlety v celom počte rodiny (s deťmi) lietadlom nie sú dvakrát náročnejšie, ale rovno štyri alebo osemkrát ťažšie. Musíte myslieť na viac vecí… doprava na letisko by vás nemala zaťažiť. Nemala by byť hlavným problémom. Na letisko sa máte dopraviť rýchlo a hladko.

Riešenie je jednoduché: ak sa dopravíte do Bratislavy, tak z nášho hlavného mesta na viedenský Schwechat je najvýhodnejší taxík. Autobusy síce chodia veľmi husto, viac spoločností, z niekoľkých miest v Bratislave – ale sú pomalšie, nie vždy 100% spoľahlivé (musíte nimi ísť skôr a potom dlho čakať), ale hlavne – po zdvihnutí cien lístkov, sa oplatia už len pre 1 až 2 osoby.

Traja a viac – zaplatíte doslova viac za autobus ako za taxi. Jeden lístok z autobusovej stanice do Viedne už stojí viac ako 15 euro. Deti síce majú zľavy, ale pozor – veľmi malé zľavy (napr. 1 euro). Súkromné spoločnosti totiž nie sú do Viedne dotované. A tak štvorčlenná rodina zaplatí za autobus o dosť viac ako za taxi na Schwechat.

A tu už nastupujú ďalšie klasické výhody taxi služieb:

  • Pohodlie. Taxík je pohodlnejší spôsob dopravy, ako autobus. Nemusíte sa obávať, že budete musieť tlačiť v preplnenom autobuse, alebo že bude meškať. V taxíku môžete sedieť a relaxovať, alebo si zdriemnuť.
  • Rýchlosť. Taxík je zvyčajne rýchlejší spôsob dopravy, ako autobus. Taxikári zvyčajne poznajú skratky a môžu sa vyhnúť dopravným zápcham.
  • Prispôsobenie. Taxík môžete prispôsobiť svojim potrebám. Ak máte veľa batožiny, taxikár vám pomôže ju naložiť a vyložiť. Ak máte malé deti, taxikár vám môže poskytnúť detskú sedačku.
  • Bezpečnosť. Taxík je zvyčajne bezpečnejší spôsob dopravy, ako autobus. Taxikári sú zvyčajne vyškolení v bezpečnosti a majú poistenie. V poslednom čase napríklad colníci začali na opustených colniciach opäť kontrolovať autobusy medzi Bratislavou a Viedňou – a stačí jeden problémový pasažier a čakáte všetci.