Indiánske stany Tee-Pee boli kedysi ťažké veľké kusy byvolej kože, ktoré sa stavali tak, že stan bol vysoký a mal hore otvor na dym – vnútri mohlo byť ohnisko. Centrum života indiánskej domácnosti. Dnes stany Tee-Pee stoja v centre detskej fantázie.

Cez leto na záhrade, v zime pokojne vnútri v obývačke. Detský stan je super darčekom pre malé ratolesti. Je originálny a deti majú pocit, že sú v bunkri. Stan sa stáva herňou, čitárňou, výtvarným kútikom, fotokútikom… skrátka, stredobodom detskej oslavy. Naplníte ho vankúšmi a detskými drobnosťami – pokladmi, a máte postarané o program. Každé dieťa potrebuje svoj kút, svoj úkryt…

Čo sa v ňom dá robiť? No predsa – hrať sa na indiánov a kovbojov. Alebo pirátov, vojakov, alebo doktorov. V stane malé deti nájdu súkromie  a pokoj, ale v skutočnosti sú stále pod dohľadom dospelým (a to je vlastne aj najdôležitejšie). V stane môžete deťom prečítať svoje staré obľúbené rozprávky, alebo im nachvíľu dovoliť sa zahrať s vaším tabletom. Stolné hry pre celú rodinu? Schovávačka? Prvé umelecké pokusy? Ak sa máte stať animátorom na detskej oslave, musíte rozmýšľať a sypať nápady. Deti si všetko prispôsobia aj tak samé podľa seba. Nakoniec si v Tee-Pee aj konečne oddýchnete.

Samozrejme, Tee-Pee stan treba vyzdobiť. Pokreslenými a pomaľovanými dekoráciámi, vystrihovačkami. šnúrami, tvarmi a farbami. Obľúbenými hračkami, koberčekmi a dekami. Živými bytosťami (pretože deti vidia v hračkách ozajstný život). Iba v podnetnom priestore sa deti dobre cítia a môžu sa slobodne rozvíjať. Zdobenie rozvíja ich osobnosť, každé dieťa má už od útleho veku vlastné videnie sveta. Na dospelých je ich záľuby a záujmy podporovať, smerovať ich bezpečným smerom. Nakoniec ostane zábava – a učenie zábavou.

Do Tee-Pee stanu sa zmestí viac detí, dá sa zložiť a rozložiť úplne inde, trebárs vziať ho do kufra auta na výlet… Je to skvelý darček pre súrodencov aj jedináčika. Hlavne, stan by nemal ostať bez pozornosti – treba sa s ním pochváliť priateľom. Ďalšie narodeninové darčeky môžu byť doplnky a výbava pre váš osvedčený stan, druhý malý domov uprostred veľkého domova.

Detské stany sú všestranné, vytvárajú zvláštnu atmosféru a deťom utkvejú v spomienkach, aj keď budú staršie. Keď prídete na to, kedy a ako ho postaviť – o všetko ostatné sa už postarajú detské hlavičky.