Pastelky, peračníky, gumy, zošity… Klasika, ktorú väčšina ľudí zažije dvakrát v živote – raz keď ho týmito pomôckami vybavia a pošlú do školy a druhýkrát keď sa sám človek stane rodičom.

Ako vyzerá kvalitná taška? Ako napríklad mesačný lunochod – „zariadenie“ vybavené mnohými funkciami. Čím sú vybavené školské tašky pre piatakov?

  • Veľký priestor pre knihy a zošity. Ideálne, ak sa sem zmestia aj výkresy, lebo v takých obaloch na vysvedčenia sa často nosia väčšie papiere.
  • Menšie priehradky na peračník, ceruzky, ale aj voskovky, vodové farby a čokoľvek si učitelia vymyslia.
  • Šikovný priestor na desiatu. Je jasné, prečo by mal byť oddelený od zvyšku. Len plastový obedár nestačí.
  • Bočné sieťkové kapsičky na fľašku.
  • Veľmi dobre schovaná a uzatvárateľná priehradka na kľúče, preukážku, telefón a mimoriadne dôležité veci, ktoré sa nesmú stratiť.
  • Novinka: priehradka na rúško alebo dokonca dezifenkciu. A áno, rúško treba aj záložné, v prípade straty.
  • Priehradky na veci, ktoré dospelí nie vždy chápu, ale každé dieťa ich už má: slúchatká, nabíjačku, kozmetiku a všelijaké elektronické hračky.

Priority pri kúpe prvej tašky pre prváčika sa dajú zhrnúť do: rovná chrbtica, bezpečnosť, cena, lákavý výzor. V Česku a na Slovensku máme výrobcu STIL, ktorého školské tašky nájdete v každom poriadnom papiernictve. Majú potrebné certifikáty a doporučenia odborníkov, sú dlhodobo obľúbené a rôznorodé vo veľkostiach a použitých materiáloch.

Kolekcie sa predávajú aj v setoch, tie sa malým školákom obzvlášť páčia, najmä ak tématicky súvisia s niečím čo nedávno niekde videli trebárs na videu. Školské tašky pre prvákov STIL sú bezpečné a rozšírené, lepšiu a overenejšiu značku u nás nenájdete. Aj školské tašky pre tretiakov sú veľmi odolné a zároveň ľahké, v top konštrukcii a predstihujúce lacnú čínsku konkurenciu. Ostatne, najlepšie spravíte, keď sa spýtate na názor svojho syna / dcéry a školskú tašku si v obchode rovno vyskúšate, či vám dobre sedí.