Asi každé dieťa túži po veľkolepej záhradnej narodeninovej oslave. Teplé dni a dlhé večery priam lákajú k zahradnej party. Ponúkame Vám niekoľko overených rád ako vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru, na ktorú budete Vy a aj Vaši priatelia dlho spomínať.

Príprava záhradnej oslavy Vám zaberie trošku viac času. Treba všetko dôkladne pripraviť. Pripraviť zoznam hostí, vybrať správne jedlo a pitie, výzdoba a mnoho maličkostí. Usporiadanie záhradnej oslavy so sebou prináša aj pár nevýhod. Na väčšinu z nich sa viete vopred pripraviť. Hlavnú úlohu ale zohráva počasie, ktoré nevieme vôbec ovplyvniť a dokáže sa zmeniť z hodiny na hodinu. Treba na to myslieť vopred a zabezpečiť si záhradný stan.

Kúpa záhradného stanu nie je finančne náročná a využiteje ho v záhrade aj neskôr ako záhradný altánok. Preto Vám neodporúčame záhradný stan prenajať ale zabezpečiť si vlastný. Prenájom stanu Vás totiž v konečnom dôsledku vyjde drahšie ako samotná kúpa. Ich výhodou je, že sa často dajú jednoducho presúvať z miesta na miesto a ich využitie je ozaj všestranné. Rozloženie a zloženie záhradného stanu Vám zaberie len pár minút.

Aj obyčajný záhradný stan sa vie premeniť na očarujúci záhradný pavilón. Sta

í ho správne vyzdobiť a očaríte všetkých pozvaných. Zdobením záhradného stanu poverte deti. Budú mať radosť a zabavia sa čakaním na hostí. Svetielka, kvety, lampióny – tým všetkým sa dá záhradný stan spestriť.

Záhradné stany dostať v rôznych prevedeniach a veľkostiach. Základným materiálom konštrukcie stanu je oceľ, alebo hliník. Konštrukcia sa môže líšiť ešte prierezom nosných nôh: klasický štvorcový, alebo šesťhranný.

Súčasťou každého záhradného stanu je samozrejme nepremokavá strešná plachta. Pridaním bočných plachiet vytvoríte príjemné zátišie a chránia Vás aj pre pohľadmi zvedavých susedov.

Najväčším nepriateľom párty je nuda. Majte preto pripravenú hudbu a nejaké športové a spoločenské aktivity. Pridajte k tomu dobrú náladu a záhradná párty sa môže začať!