Nafukovacie skákacie hrady vídame čoraz častejšie – už aj na drobných podujatiach, nielen na veľkých jarmokoch. Pokojne sa dajú objednať aj na detskú oslavu alebo záhradnú slávnosť – sú čoraz dostupnejšie a bývajú už aj v menších veľkostiach.

Samozrejme, keď plánujete detskú oslavu, alebo event, chcete byť čo najviac originálni – a máte toho na starosti celkom dosť. Objednať hotovú a veľmi obľúbenú atrakciu je vtedy veľmi dobrý nápad. Staráte sa sa o jedlo, tému párty, pozvánky – to celého kolotača skvelo zapadne skákací hrad, kde sa drobizg (väčšinou vo veku 3 až 10 rokov) môže vyšantiť a vyskákať.

Na prvom mieste je vždy bezpečnosť – do hradu sa chodí naboso a pod dohľadom dospelého. Hrad musí byť postavený na plochom mieste bez ostrých predmetov, nie v blízkosti ohňa, fúkací kompresor zase nesmie byť vo vlhkom prostredí a pred mládežou by ho mal strážiť operátor alebo dozor. Musíte strážiť deti, aby sa na hrad nenahrnuli naraz, ale sa na ňom hralo vždy určitý doporučený počet malých osôb. Hrad sa nemá používať počas silného vetra alebo dažďa -ale to je vám už určite jasné.

Suché a slnečné počasie je skvelou kulisou pre detské radováky. Aby ste zohnali hrad, je dobré prehľadať internet, prezieť si doporučenia a ceny. Skákacie hrady sú spravidla outdoor atrakcie (na vonkajšie použitie). Rozložiť ich a nafúknuť trvá zhruba polhodinu (pri väčších hodinu) a fučanie nie je závada – práve preto sa priebežne mierne stále hrad dofukuje. Na trhu sú hrady s rôznymi témami (na obrázku je skákací hrad Mimoni zo zabavka.sk), ale sú aj rôzne šmykľavky, arény a zvláštne rozprávkové objekty, ktoré podpichujú detskú predstavivosť.

Hrady a atrakcie často majú značku Made in China, to však neznamená, že nemajú spĺňať bezpečnostné normy na Slovensku. Na dobrú zábavu treba zostať v bezpečí a bez rizika.