Nový Scooby mal smolu – naplánovali ho do korony. Zavreté kiná, stopnuté projekty, mmm. Ale film bol hotový a štúdio sa muselo obrzrieť po iných kanáloch ako dostať film po divákov. Aj keď s veľkou stratou.

Keď čítam intelektuálne komentáre na ČSFD, musím sa pousmiať. Prečo sa tí starí fotrovci nepoškriabali radšej za ušami a nezamysleli sa :P. Čakajú nejakú vyššiu kvalitne vystavanú zápletku od seriálových animákov, ktorí mali každý diel presne tú istú zápletku s presne tým istým priebehom :). Unesená Dafné, Fredova pasca, Scooby so Shaggym sa vymieňajú kto koho nosí a Vilma všetko vyrieši svojím jasnozrivým intelektom. Iné to nie je ani vo filme… ba vlastne je. Sú tu tak nejak nejakí roboti, psy, lebky, vesmírne stíhačky – no proste film pre deti. 40-roční fotrovci majú problém – nepripadá im to už také zábavné ako O päť minút dvanásť. Akurát to nie je chyba filmu. Opäť sa nám tu opakujú nočníkové búrky zo Šmolkov :P.

Nový Scooby má o štipku dlhšiu minutáž ako iné animáky a nie je až tak kvalitný ako pixarovky. Mimochodom, ale Scooby je dielo zo štúdií Hanna-Barbera – tí sa preslávili na to, že došli na to, že môžu používať 10-krát menej okienok v animáciách a stále im to vynáša. Preto boli všetci tí Yogiovi a Flinststonovci takí statickí a často sa tam opakovali rovnaké pózy.

Na dvojhodinovom filme ale museli filmári maknúť, hoci sú tu pasáže, kde bolo vidno, že ich odbili narýchlo… Príbeh je taký aký je – pre decká. Hlavný motív je priateľstvo (Shaggy-Scooby) a tiež ako sa partia vysporiada, keď sa musí rozdeliť. Neviem prečo som si desaťročia myslel, že Vilma je Shaggyho frajerka a Dafné Fredova… Po filme si myslím, že obe sú Fredove :P.

Je to dobré, ale nie až tak veľmi. Niečo tomu chýba – niečo aj tomu dospelému divákovi. Vtipy nemajú až takú šťavu a duchaprítomnosť… Sú tu popkultúrne odkazy, ktoré začínajú byť pekne otravné (krútia sa stále dokola), všetko musí zachrániť ako obyčajne ťulpas Scooby.