Napasovať Sonica do filmu je dosť krkolomná robota pre scenáristov… v roku 1993 sa o to pokúsili filmári so Super Máriom a na 25 rokov museli tieto klasické postavičky z Nintenda alebo Segy nechať tak. Všetci sa báli neúspechu.

Ale došiel detektív Pichaku a bolo to sranda a teraz je tu Ježko Sonic – a je to OK film tiež. Dokonca vytiahol Jima Carreyho zase na svetlo. O Jimovi sme dlho nepočuli, táto rola sa mu hodí, aj keď je tu všetko trocha silené.

Poviem hneď, že film sa mi páčil a nenudil som sa pri ňom – nemá ktohovieaké silné momenty, ani dlhú stopáž… Je pre deti, a tiež starých kohútov, čo pred dlhými rokmi hrávali Sonica :p. Vo filme je jedna veľmi dobrá scéna presne v strede, v kovbojskom bare. Ani tu nedáva nič zmysel, ale je to parádne nakrútené – dokonale využitý potenciál CGI v hranom filme.

Sonic nie je komplikovaný, má odkazy na hru, sem-tam mu chýba viac lepších vtipov, ale na druhú stranu – mohlo to dopadnúť aj oveľa horšie. Štúdio si všimlo internetový buzz a za 5 miliónov dolárov prerobilo dizajn Sonica, ktorý bol sprvu dosť podivný. Je to jednohuba, zajtra zabudnete, že ste na tom boli v kine, ale tak už to dnes chodí.