Podarilo sa vám nájsť si čas na zariadenie detskej izby? Pamätajte na to, že rovnako dôležité je nielen vybavenie detskej izby, ale aj vhodný výber odtieňa pre nábytok a doplnky, dĺžka a motív záclon a správny výber tapety. Vytvorte spolu s nami príjemné a útulné prostredie pre vaše ratolesti.

Dizajn a estetické cítenie

Určite si uvedomujete, že to v akom prostredí vaše dieťa vyrastá ovplyvňuje rozvoj jeho vnútorného sveta. Keď je detská izba správne zariadená, pomáha deťom rozvíjať ich estetické cítenie a vnímať podnety okolo neho. Ak potrebujete vytvoriť krásne prostredie pre dievčatko, siahnite po ružových alebo ružovošedých doplnkoch a bielom nábytku. Osvetlenie izby by malo byť teplej farby, aby tak nedráždilo zrak.

dievčenská izba

V prípade, ak ladíte detskú izbu pre chlapca, nezabudnite na modrú, sivú a žltú farbu nakombinovať tak, aby celkový dojem pôsobil chlapčensky a nie prezdobene. Takisto dbajte na výber vhodných doplnkov, ktoré sa budú v interiéri vynímať a nie strácať.

Správna kombinácia záclon a tapiet

Pri výbere záclon a tapiet si dajte pozor na kombinácie. Príliš veľa motívov deti len ruší a postupne, ako budú dospievať sa im detské motívy môžu zdať nevhodné. Odporúčame vám siahnuť po osvedčených a skôr neutrálnych kombináciách. Pre detské izby sú záclony veľmi vhodným riešením, ak chcete izbičku zútulniť a dodať deťom súkromie. Detské motívy záclon sú hravé, veselé, svieže. Nemusíte vybrať práve záclony s princeznami alebo autíčkami. Stačí aj drobný kvetinový vzor pre dievča a pre chlapca je napríklad veľmi pekný geometrický vzor.

Ak je váš potomok málo aktívny, jeho energiu budú podnecovať sýte teplé farby, ak je doslova hyperaktívny, zvoľte jemnejšie studené odtiene. Na stenu môžete nalepiť tapety s motívmi, ktoré budú korešpondovať s farebným ladením izby a to, či je izba chlapčenská alebo dievčenská. Neutrálne tapety sa zväčša volia v jemných pastelových odtieňoch s jemným a nenápadným vzorom. Napríklad jemná potlač obláčikov alebo bodiek nikdy neomrzí.