Zorganizovať zábavnú detskú oslavu, na ktorú budú jej malý hostia ešte dlho spomínať, vie byť poriadny oriešok. My vám však prinášame niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť dokonalú detskú party.

Súťaže a pohyb

Deti milujú pohyb a zábavu. Nech už musia robiť čokoľvek, vždy by radšej išli behať a skákať s kamarátmi. Doprajte im pohyb aj na oslave. Vymyslite pohybové súťaže, ktoré v deťoch posilnia tímového ducha. Víťazov nakoniec nezabudnite odmeniť. Vyhnite sa však radšej sladkostiam a zvoľte skutočné trofeje. Nechajte si vyrobiť špeciálne medaile, ktoré spravia z detí ozajstných olympionikov.

Pozvánky a niečo na pamiatku

Čo by to bolo za oslavu, keby sa hostia nemuseli pri príchode ohlásiť a ukázať pozvánku? Zvoliť môžete klasické písomné pozvánky alebo niečo špeciálne – odznaky. Navrhnite svoj vlastný motív, ktorý bude presne prispôsobený tematike oslavy a nechajte si odznaky vyrobiť pre každého hosťa. Okrem motívov máte na výber aj z rôznych veľkostí od 25 do 75 mm.

Na odznaku by nemalo chýbať ani meno hosťa, ktorému odznak patrí. Pri tvorbe odznakov tým pádom stačí pridať zoznam mien hostí. Na každý z odznakov sa tak doplní vždy jedno meno zo zoznamu. Odznak vložte do obálky s krátkou písomnou pozvánkou a nechajte svojho oslávenca alebo oslávenkyňu, aby pozvánky rozdal či rozdala. Z odznaku sa tak stane predmet, ktorým sa hostia musia pri príchode preukázať, a ktorý im ostane ako pamiatka.

Správna výzdoba

Pri plánovaní každej oslavy je vhodné vybrať istú tematiku, ktorej sa budete celý čas držať. Môže ísť o rozprávku, počítačovú hru alebo čokoľvek, čo miluje váš oslávenec. Dôležité je, aby nebola výzdoba prehnaná, pretože menej je niekedy viac. Tematiku oslavy môžete použiť ako dobrý podklad odznakov, ktoré sme spomenuli vyššie.

Detské oslavy nás vedia poriadne potrápiť už počas plánovania. Organizácia je však jednoduchšia ak viete, čo majú vaše deti rady a čo nie. Ak zvolíte správnu tematiku, získate výborný základ pre výzdobu, pozvánky či pamätné predmety. Na žiadnej detskej oslave by nemal chýbať pohyb a rôzne zábavné aktivity. Čo nesmie chýbať na vašich detských oslavách?