Pri malých deťoch toho treba nakúpiť obrovské množstvo – nečudo, že sa prebaľovacie kúty v domácnosti môžu považovať za nadbytočný luxus. Ostatne, prebaliť novorodenca môžete kdekoľvek, na stole, na posteli… tak prečo kupovať ešte nejaký kus nábytku navyše?

V skutočnosti sa prebaľovací kút vyplatí. Napríklad kvôli svojej výške – prebaľujete tak, aby ste sa nemuseli zohýbať. Ak máte zdravotné problémy, rodili ste cisárskym rezom, alebo máte už v brušku ďaľšieho súrodenca, určite oceníte čokoľvek, čo vám uľahčí povinnosti na materskej. Vďaka prebaľovaciemu kútu je samotný proces prebaľovania skrátka menej náročný. V úložnom priestore a poličkách máte uskladnené všetko potrebné a nemusíte behať po dome a zháňať plienky, púder, hygienický roztok, papierové utierky atď atď.

A ak vám stále ešte vŕta v hlave či to nie je zbytočné, verte, vŕta to v hlave aj výrobcom nábytku. A tak sa rozhodli vyrábať detské komody s prebaľovacím kútom. Čiže multifunkčný nábytok, ktorý nájde využitie aj keď už neprebaľujete. A potom sú tu napríklad také kúty, ktoré sa neskôr dajú prerobiť na detský alebo žiacky stolík. Viacúčelovosť je moderná a užitočná.

Kút na komode je ozaj stabilný a funkčný, nie ako napríklad keď si na posteľ nakladiete uteráky a prebaľujete na nich, z komody so zábranou sa vám bábätko určite nezgúľa dole. Samozrejmosťou je ľahko umývateľný povrch, žiadna nehoda nie je nehoda v skutočnosti (ako napríklad kebyže prebaľujete na gauči).

Ak je komoda ľahká, môže byť presúvaná po dome, môže mať zberný koš na špinavé plienky a vôbec, všetko čo potrebujete mať na dosah ruky. Výhoda pri tomto detskom nábytku je v tom, že ju môžete predať v bazári alebo nechať ďaľšiemu členovi rodiny. Samozrejme, sami musíte vedieť čo naozaj potrbujete. Trh s detskými potrebami má jeden neduh – podľa reklamy spadá všetko do kategórie potrebné alebo nevyhnutné :). Na druhú stranu, prebaľujete veľmi často, niekoľkokrát denne a mať kút so zásuvkami je určite snom väčšiny mamičiek.