Z hŕby obľúbených hračiek vyčnievajú bábiky – a niekedy nielen u dievčatok. Keď malé dieťa dostane svoju prvú bábiku, úplne prirodzene sa o ňu začne starať, chce s ňou spať aj cestovať.

Ak ju nepustí z rúčok, nebojte sa, je to úplne normálne. Dievčatká s bábikami rastú a s nimi zlepšujús svoje sociálne a emocionálne schopnosti.

Prvé bábiky sa dávajú deťom vo veku 1 až 4 rokov. U každého dieťaťa je to iné. Ak váš potomok bábiku odmietne, nepánikarte, aj to je normálne. Na bábike je pred čarom pre dieťa dôležitejšie, aby bola bezpečná a aby sa z nej neodlupovali malé súčiastky. Reborn bábiky také sú.

Bábiky sú rôzne, kedysi tým najchudobnejším stačili naprostejšie bábiky z látky alebo dreva. Dnes si lacno môžeme kúpiť Reborn reálne bábiky. Bábika vyzerá ozajstne, ako malý súrodenec, s ňou sa váš malý potomok okamžite zžije a začne sa hrať na malú mamičku. Ide o reálnu bábiku, ktorá vydrží mechanickú námahu pri hraní, nejde teda o zberateľskú bábiku. Tak ďaleko dnes pokročil hračkársky priemysel. Bábika vyzerá ako niekoľkomesačný kojenec, má akoby skutočné mihalnice, rúčky, hlavičku, na nerozoznanie od mladšieho súrodenca svojej malej majiteľky.

Pre maličké deti sú najdôležitejší ľudia okolo. Od prírody spoznávajú veci, prostredie, ale ľudia sú stredom ich vesmíru – a bábiky vyzerajú ako malí ľudia. Deti priťahujú. A keďže pre deti je najprirodzenejšie hrať sa a napodobňovať, bábiky sú všetko čo potrebujú, ako rýchlo zistíte, keď pozorujete dcérku kŕmiacu bábiku vymysleným jedlom.

Pozornosť a starostlivosť, dve skvelé a pozitívne ľudské vlastnosti si deti vyskúšajú najskôr na bábikách. Deťom vôbec neprekáža, že bábiky nerozprávajú – v ich hlavičkách rozprávajú. Iste ste videli plno detských filmov, kde hračky komunikovali ako živé. Lebo pre najmenšie detičky živé sú.

Kreativita je v prvých ľudských krokoch spojená s predstieraným životom. Brány fantázie sa otvárajú nie na skutočných veciach, ale na hre. Nehovoriac o ozajstných problémoch, ktorých riešenie deti zatiaľ iba napodobňujú.

Pri hre deťom odpadajú zábrany, vďaka bábikam môžu vyjadriť niečo čo by sa inak hanbili povedať. Deti si cvičia aj empatiu. Malé batoľa je tvrdohlavé a nechápe koncept toho, že rodič má na niečo iný názor, neustále ho zaprávajú a odsúvajú na bezpečné miesta. To sa dieťa učí pri hre s bábikou. Učí sa samostatnosti a sociálnej zručnosti. Takéto užitočné a zábavné bábiky nájdete na hawaj.sk.