Názvy s číslovkami na začiatku sú vraj nešťastné.

Niečo na tom bude. film 7 trpaslíkov,  sa tvári akoby patril do kategórie s počinmi od Pixaru či Dreamworks, bohužiaľ, na porovnávanie s týmito rozprávkami tento nemecký animák veľmi dopláca. Latku máme totiž od prvého Shreka či prvého Toy Story nastavenú veľmi vysoko. 7 trpaslíkov však vyzerá výtvarne o dosť horšie a nekvalitnejšie ako 15 rokov staré prvé diely týchto legiend. Aj prostredie je akési prázdne… Samozrejme, ako dosiahnuť na úžasnú úroveň Pixaru? A predsa, španielske štúdio v Justinovi ukázalo, že sa to dá.

Dej a nápad by boli celkom dobré… keby to nebolo už 100-krát prežuté, už v spomínaných veciach. Málo originality a veľmi veľa vaty. Humor sa dá odpustiť s tým, že film je vyslovene pre deti a nie aj dospelých, ale… aj v deji je akási prázdnota a malé detaily sú nejak viac naťahované. Pesničky nás nebavili, hlavná záporáčka nás vyrušovala a otravovala. Ešte aj slovenský a český dabing pôsobia lacnejším dojmom. Nemecko sa považuje za krajinu, kde trpaslíkov nemajú za gýč, ale tvorcovia si netrúfli vymyslieť niečo, čo by stálo za zapamätanie. Takto si to len pozriete so svojimi ratolesťami a výhrou bude, ak počas premietania nezaspia.

Mimochodom, doslova všetko podstatné odznie už v traileri, vrátane najlepších vtipov a upútavka dokonca prezrádza minipointy deja. A najviac to zabili rapoví chlapci (v zlom zmysle slova).