Ide o novú zábavku: bubble futbal vymysleli Nóri iba v roku 2011, pôvodne pre zábavnú televíznu show. Rýchlosťou svetla sa však rozšíril do sveta – určite ste ho už videli na nejakom festivale, podujatí alebo podobne.

Je to futbal, kde sa nezraníte! Ani pri najtvrdších a najprudších stretoch. Práve preto ide o atrakciu vhodnú pre deti a nešikovných ľudí. Akákoľvek nešikovnosť totiž vyvoláva salvy smiechu naviac. Lopty sú zároveň nárazníkmi. V Toronte už majú vyše kilometer štvorcový veľké ihrisko pre bubble futbalistov. U nás bubble futbal ponúka napríklad zabavka.sk, tak ako aj mnohé ďalšie atrakcie.

Ak sa náhodou ocitnete hore nohami, žiadny problém – plastová bublina vás dokonale pokrýva a gravitácia nie je problém. Je to síce futbal, ale je možné, že góly nebude nikto rátať. Predsa len, šport, ktorí vymyslia komici, má iné ciele – čistú zábavu.

Pre deti a mládež ide vyslovene o pozitívnu aktivitu – pohyb, odviazanie sa, nenásilný workout. Vyzeráte smiešne ako sumo panáci, ale hýbete sa – to má dnes veľkú cenu. Problém je, ak po polhodine v bubline vyleziete z popruhov a máte chuť stále do niekoho narážať. Pamätáte sa na autodromy  a ten smutný moment, keď vám zakázali na autíčkach do seba vrážať? Hoci mali po bokoch také objemné gumy. V bubble futbale ide priamo o to narážanie – môžete smelo narážať do svojich detí, manželky, alebo pokojne aj svokry. Na konci to všetci v dobrom zdraví prežijete.

Nakoniec si môžete povedať, že táto zábavka upevnila puto vo vašej rodine – ísť sa vyvetrať von a zabaviť sa (spolu), to je to, o čo tu celý čas ide.