Nie je to úplne isté, ale pravdepodobne: česká reťaz ReFresh Bistro bude mať pobočky aj u nás. V Českej republike sa počet ich prevádzok rýchlo rozširuje a na Slovensku máme v tomto smere nedostatky. Kvalitný predavač s dobrými službami sa u nás určite nestratí. Bistro ohlásilo svoj príchod na základe žiadosti niekoľkých bratislavských škôl a tiež faktu, že to naše zákony umožňujú.

Deti v škole by mali pravidelne a zdravo jesť, vyhýbať sa tukom, cukrom, soli – presne tým veciam, ktoré si za vreckové kupujú a ktorých účinky ich mladé organizmy ešte toľko netrápia. No nájsť rovnováhu medzi prísunom energie a živín, aby mali dostatok energie na učenie, fyzickú aktivitu a každodenné činnosti a medzi chuťou, tak aby dieťa nepriberalo, nie jednoduché, na to treba kvalitnú každodennú stravu.

Pravidelné stravovanie pomáha zlepšiť koncentráciu, pamäť a schopnosť učiť sa. Keď deti nejedia pravidelne alebo sú hladné, môže to mať negatívny vplyv na ich schopnosť zamerať sa, udržať si pozornosť a učiť sa nové veci. Pravidelné stravovanie môže tiež pomôcť predchádzať zbytočnému (nárazovému) prejedaniu, ktoré môžu mať negatívny vplyv na zdravie detí. Keď deti pravidelne jedia, môžu udržiavať zdravú hmotnosť a zabrániť výskytu obezity a s ňou spojených zdravotných problémov.

Český reťazec ReFresh Bistro na to ide skladbou svojich výrobkov, ale aj modernými službami – napríklad bezkontaktnými objednávkami, vlastnou aplikáciou a podobne. Deti vo všeobecnosti majú radi fastfood, napríklad pizzu a burgery, ktoré nesmú byť urobené nezdravo, ale bistro sa má zamerať aj na mliečne výrobky, celozrnné pečivo a hlavne nápoje, lebo hydratácia je tiež kľúčová. Sladkostiam a cukrovinkám sa rodičia zrejme nedokážu u svojich ratolestí vyhnúť, ale môžu ich regulovať.