Trampolínou deti zabavíte, vyplníte im čas, dáte im zdravý pohyb a dozriete, že sa hrajú pod vaším dohľadom.

Hra nie je v prípade detí len kratochvíľa, každý detský psychológ vám povie, že je to úplny základ pre vývoj zdravého jedinca. Pri hre sa totiž rozvíja úplne všetko – po fyzickej aj duševnej stránke. Detský mozog sa cvičí a „rastie“ správnym spôsobom, dostatok pohybu zase dá predpoklad k neskoršej aktivite a možno aj športovaniu.

Ak sa bojíte o bezpečnosť detí, každá detská trampolína musí mať dostatočne vysokú ohrádku, no najmä musí šetriť kosti a kĺby pri dopade a to tak, že energia sa absorbuje pri odraze. Trampolína pre deti musí mať dobré pruženie a kvalitný chránič. Samozrejme, na deti treba dohliadať, ale to aj keď nič nerobia. Je možné, že vám detský lekár môže predpísať podobný spôsob pohybu ako prevenciu (alebo liečbu) pri nespavosti, alebo dokonca hyperaktivite, či poruchách pozornosti. Vyskákané a príjemne unavené dieťa sa totiž lepšie sústredí.

Aktivita je zároveň aj posilňovanie. Deti nemôžete strčiť do fitness centra k činkám. Musia sa hýbať prirodzene – a skákanie medzi prirodzený pohyb patrí. Pri skoku sa síce namáhajú najviac určité svaly na nohách, no v skutočnosti sa zapojí aktívne celé telo. Čiže ide o celotelové cvičenie. Vhodné mimoriadne aj pre deti, ktoré nie sú štíhle. Priznajme si, detská obezita je veľkým problémom dneška. Na trampolíne nechochádza k enormnému vypätiu ako napríklad pri šprinte, no páli sa väčšie množstvo energie, asi ako pri pomalšom behaní. Výborné na detskú kondičku. Detské trampolíny používajú aj zdravotníci.

Nuž a potom tu máme cvičenie rovnováhy, motoriky, balansu. Veľmi dôležitých schopnostiach pre každé telo vo vývoji. Ako všetko – aj rovnováhu treba trénovať už od začiatku. Súčasťou je odbúravanie stresu, dobrá nálada, prirodzená hravosť. Neskôr, ako dospelý človek možno ten čo v detstve veľa skákal na trampolíne, bude mať zdravšie srdce, nebude mať problémy s kardiovaskulárnym systémom alebo dýchaním.

Trampolíny sú skrátka symbolom mladosti – skáču na nej deti a mladí, a keď na nej vidíte staršieho človeka, určite si poviete, tak tento je duchom mladý.