Vyšla taká seriálová Star Wars jednohubka. Vlastne – bude toho viac. Ale tak zatiaľ je jedna séria. Celé to odsype rýchlo – škoda by bola písať dlhé recenzie. Nový Maul je asi pokračovanie Clone Wars s trošku lepšou grafikou, a hlavnými postavami by mali byť Sithovia (to neviem či zatiaľ sa podarilo).

Maul je temný… stále sa odohráva v dákych spuchlých tuneloch pod mestom… a keď sa vyjde do mesta, tak je zrovna noc :). Napriek všetkej tej temnote to má vlastne veselé Disney Star Wars farby, dokonca je tam ružovej až až :). Ale práca so svetlami je výborná až skvelá. Že je to pre deti, je už jasné z plytkého príbehu a postáv, ktoré si najskôr ani nezapamätáme… a keď áno, tak musíme googliť ako sa vlastne volali. Hlavnou postavou má byť Maul, ale v prvej sérii mu to trošku kradne jeden jašteričí-dedko-jedi a jeho mladá padawanka, ktorá asi ani nebude spoiler, keď ju zláka Maul do temnej strany. Fakt je to dosť hlúpo napísané.

Je tu nejaký policajt… s otravným synom a ešte otravnejším droidom. Plno impériálov… a po Andorovi sú stormtrooperi zase banda kreténov, ktorí by nezvládli ani spláchnuť škrečka do záchoda. Prečo to teda pozerať?

No predsa kvôli súbojom so svetelnými mečmi. Pokiaľ vám toto chýba :). Tu je toho.. hodne. Švih, švih. Bzzz, bzzz, švuh, plác. Bitky na meče sú to na čo môže Maul ponúknuť. Ak by ste chceli niečo o sithskej filozofii, alebo tak, to vás sklamem, Maul je tu len obyčajný kriminálnik-gangster a možno ho vám ku koncu bude ľúto :P.