Stovky kilometrov turistických chodníkov, desiatky ľadových plies, krásne štíty a uznanie zahraničia. Vysoké Tatry nemusíme predstavovať – sú istotou, že aj keď sa Slovensku nedarí, v Tatrách je vždy krásne.

  1. Sme doma. Vysoké Tatry sú nás symbol a zdroj národnej hrdosti – je to niečo, čo nám iní môžu závidieť… Je to domáca dovolenka, kde podporujeme domácich podnikateľov miesto zahraničných.
  2. Príroda! Úchvatné lesy, jazerá, divá zver… Tatry sú veľká kniha domáceho National Geographicu.
  3. Hotely na úrovni. Hotely sa tu systematicky budujú už od Rakúsko-Uhorska za každej éry… v tomto smere majú Tatry dobudovanú a prívetivú infraštruktúru. Skúste Hotel Slovan v Tatranskej Lomnici – ubytovanie pre celé rodiny spojené s bohatým programom (ale nocľah nájde aj osamotený cestujúci či iné skupiny turistov).
  4. Raj pre turistov, športovcov, fotografov. Keď myslíte, že ste už všetko videli a zažili v iných častiach Slovenska, je na čase vybrať sa na miesto, ktoré ponúka najbohatšiu skúsenosť. Športové výkony – dlhé túry – omračujúce fotografie, k Tatrám patria.
  5. Vysokohorské chaty. Trinástka unikátnych chát (okrem Rysov sú otvorené celý rok) ponúkajú zážitok už len na ceste k nim, a na konci občerstvenie, ktoré tu v pote tváre donášajú silní vysokohorskí nosiči.
  6. Destinácia pre deti. Rodičia, čo chcú zušľachtovať deti, určite by ich mali vziať do srdca Tatier, kde sa dá všeličo zažiť a vidieť, nasať atmosféru a príjemne sa unaviť pred nudnými povinnosťami doma.
  7. Kúpele a wellnessy. Pokiaľ hľadáte túto formu oddychu, ste na pravom mieste – a nielen vy, ale aj zahraniční turisti vyhľadávajú Tatry kvôli ich službám a ponuke.
  8. Pamiatky a podujatia. Tatranské pamiatky sú chronicky známe, múzeá, atrakcie, ale trebárs aj zubačka, hoci ide len o dopravu. A čo podujatia? Čo robiť nájdete na tejto stránke.
  9. Výhľad. Dychberúce paronámy na každom kroku, prirodzené aj umelé vyhliadky, stačí len zobrať telefón a máte jedny z najkrajších selfie, ktoré sa na Slovensku dajú vyrobiť.
  10. Oddych. Keď je na vás toho už priveľa (napríklad v práci), jednoducho sa zbaľte a šup do Vysokých Tatier.