Stôl, stolička, misa ovocia a husle, čo viac si môže muž priať?  (Albert Eintein).

Jedinečnosť. Nikde na svete nebude úplne rovnaký kus nábytu ako u vás doma. Toto vedomie so sebou prináša novú úroveň pridanej hodnoty.

Personalizácia. Nábytok na mieru odráža váš štýl, prispôsobuje sa vašej chuti, ale môže ísť aj o technickú potrebu niektorých zvláštnejších domácností – napríklad ak máte problémy s priestorom, máte zvláštne tvarované rohy v miestnostiach a podobne.

Ekológia. Trend posledného desaťročia je jasné – vyrábať enviromentálne priateľský nábytok. Uvažovať pri výbere materiálov, alebo dokonca, na nábytkových výstavavách vídame čoraz viac firiem, ktoré prerábajú starý nábytok na nový. Recyklácia kvalitného dreva je cesta ako sa uberať v budúcnosti pri vybavovaní našich domácností.

Nábytok na kľúč. Všetko by ste mali dostať pod jednou strechou – od prvotného grafického návrhu, cez výrobu a realizáciu, až po dodávku a montáž. Je jasné, že pri výrobe musíte byť trpezlivejší, ale vyplatí sa to. K dizajnérovi by ste mali ísť s jasnou predstavou, názorom.

Kvalita. Nábytok navrhovaný na mieru sa vyznačuje kvalitou, jeho výrobca s ním spravidla trávi viac času ako  továrensky vyrábané kusy, kde nie sú dôležité detaily,ale výrobné čísla. Keďže takýto nábytok vydrží dlho a je unikátny, časom sa jeho hodnota (vrátane ekonomickej) zvyšuje. Nábytok predstavuje časovú investíciu.

Podoporujete domáci biznis. Interiérové štúdio v Košiciach WSD je pekný príklad lokálnej firmy, ktoré počúva zákazníkov a predstavuje lepšie riešenie ako medzinárodné korporácie.

Kreativita. O to tu ide predovšetkým. Nábytok na mieru si zháňajú ľudia, ktorí chodia po svete s otvorenými očami, inšpirujú sa, snívajú a majú fantáziu.

Odkaz. Rodine, priateľom, návštevníkom, deťom – jednoducho každému kto vidí ako žijete, ako bývate.