Rodinný animák s Draculovcam má už tretí diel. A stále je to príjemná letná zábava. 

Za triom filmov Hotel Transylvánia stojí gigant Sony, to zistíte, keď si všímate aké smartfóny držia postavy v ruke :). Jednotka bola veľký úspech, dvojka pokračovala v svižnom tempe… a trojka, no, trojka ide takisto, aj keď dospelý divák si môže povedať, že séria tak nejak ťahá zo zotrvačnosti. Najlepších je prvých dvadsať minúť filmu – tradične. Vtedy sa ako z guľometu vystrieľajú najlepšie gagy, aby film potom trošku spomalil. Veľká škoda, že väčšinu najlepších vtipov sme videli už v traileroch – vyšli dokonca až tri rôzne upútavky, v češtine aj slovenčine.

Čo je horšie, že väčšina vtipov je stále na tú istú tému – Frankensteinove hnáty, zadok Múmie, rodina Vlkov… maličkým deťom, to samozrejme, nevadí. Bolo zaujímavé sledovať ich reakcie v kine. Stred filmu je taký cikací, to každé dietko iba zívalo a hádam každý sa vystriedal na záchodoch. Koniec s Macarenou ich bavil asi najviac… no, dospelí si asi všimli, že narážok pre ich uši trochu ubudlo.

Inak, dej sa tentokrát ani neodohráva v Hoteli v Transylvánii, ale na výletnej lodi (paródia na Loď lásky, lebo už aj starý Dracula si musí nájsť frajerku). Animák je opäť plný roztomilých príšerok…. a pribudne aj jeden dosť psycho spracovaný Van Helsing, chudák. Pozrieme sa do Bermudského trojuholníku, na Opustený ostrov a dokonca aj do Atlantídy (kde je veľké kasíno s polonahými emo krupiérmi). Je to urobené výborne, animácia už dnes nie je problém, v obrovskom rozlíšení a s atraktívnymi farbičkami.

Hudba mi prišla strašná (pomer 1 : 4 staré klasiky vs nudné pop odtrhovačky od DJ Tiesta alebo Bruna Marsa), ale to je vecou osobného vkusu. Naplánovať film na horúci júl je dobrá stratégia – ostatne, však sa aj v origináli volá Summer Vacations.