V Guardiane napísali, že je to zbytočný remake. Ale je to naopak. Čo iného remakovať ako nesmierne úspešný animák z roku 1994, jeden z posledných úspešných svojho typu, keď už moderné CGI technológie sú na fotorealistickej úrovni?

Jasné, ten vizuál… tá krásna Afrika a levíčatá – to je to o čo tu ide. A potom, je tu hromada ľudí (všetci do 20 rokov), ktorých  možno opäť zasiahuť aj nestarnúci príbeh Sambu a Naly. Možno v tom Guardiane už nemohli prekusnúť, že ríši zvierať vládne mačo lev, levice sú iba v pozícii háremu a občania ríše nemôžu cestovať za hranice :). Leví kráľ 1994 mal ohromné čísla, to ani netreba googliť – sám si pamätám, ako sa do kina nosili prídavné stoličky. To sa na iných filmov nikdy potom nerobilo.

Leví kráľ bol fenomén a stále je. Niektoré dabujúce hviezdy sa vymenili za iné hviezdy. Hans Zimmerman trošku upravil staré piesne (vyčíta sa mu, že v poslednej dekáde sa venuje už len tomu). Ale keď v prvej scéne sa pri východe slnka začne africká savana prebúdzať pri piesne Circle of life, Rafiki sa pozrie do očí maličkého Simbu, viete, že ste doma, že tento film má definitívne zmysel. Tento film nikdy nežmýkali ďalšími dielmi, prečo by sa nemali robiť remaky vôbec niečoho?

Scar je super, Pomba s Timonom sú super, akurát neviem, či je to stále pre také maličké detičky. Tie v kine nevydržali – bolo to tam ako v úli alebo na stretnutí hyperaktívnych prostatikov. Ten hluk a to neustále behanie hore-dole… Podľa mňa je Leví kráľ 2019 pre dospelých ľudí s nostalgiou. Jediné, čo je škoda, ten lacný slovenský dabing, ale aj tomu sa dá rozumieť (piesne už nemuseli ale prespievávať – hlavne keď tí herci to ani nevedia).