Pri tomto plagáte sa možno niektorí nostalgicky usmievate – objavil sa v roku 1996 v nemeckom Mickey Mousovi a vzápätí aj v slovenskej mutácií pod názvom Plán Káčerova (v origináli Willkommen in Entenhausen). Zdobil steny nejednej detskej izby.

Nie je to originálna práca Carla Barska, robili na tom animátori z nemeckého vydavateľstva Egmont – a samotné mesto vystihli hádam lepšie ako Barks samotný (dlho študovali každý príbeh). V mestečku nie sú síce mrakodrapy aké sa niekedy v príbehoch o Káčerove vyskytli, no čarových zákutí je tu o to viac. Máp je, samozrejme, viac. Napríklad na druhej mape zdola j už nechýba Držgrošovo ani Zlatohrabovo panstvo, škola, mestská veža atď (talianska verzia).

1. Panstvo – tajomnými hradmi sa to v okolí Káčerova len tak hemží, tuto zrejme spriada svoje plány Čarodejnica Magica (hoci trvalé bydlisko má v talianskej sopke Etna).

2. Letisko – okrem bežných liniek tu má svoju letku aj Držgroš. Zvyčajne sa odtiaľto ponáhľa do exotických končín z celého sveta – a pilotuje väčšinou trdlo Tryskáč McKáč, ktorého žiadny let sa nezaobíde bez havárie.

3. Vlaková stanica – veľké mesto ako Káčerovo sa nezaobíde bez pravidelnej železničnej dopravy.

4. Štadión – slávnych káčerovských športovcov uvidíte, keď si kúpite lístok na miestnom štadióne.

5. Policajná stanica – tu sídlia miestni policajti. Nie sú vôbec takí leniví ako tí v reálnom živote, ale o to viac majú práce (napríklad s Dlhoprstými). Vrchný komisár sa môže však vždy spoľahnúť na výpomoc od Mickeyho.

6. Domček Káčera Donalda – tu býva najslávnejší zo slávnych, smoliar Donald. Teda – v seriáli je vycestovaný na lietadlovej lodi a synovci trávia čas u Držgroša. V komiksoch je ale tento dom centrom všetkého.

7. Mickeyho dom – tu odpočíva a po večeroch sŕka šálky čaju dobrodruh Mickey, verný kamarát a zvedavý myšiak. Všade má poriadok – teda pokiaľ pes Pluto zase nevyvádza.

8. Daisyn dom – Daisy má vkusný domček s pekným kvetinovým záhonom. Donald sa sem často vydáva na zálety s kyticou ruží v ruke – ako na potvoru sa mu však takmer zakaždým podarí stretnúť konkurenta bratranca Gustáva.

9. Dom bratranca Gustáva – Gustáv si žije na vysokej nohe. Utrácať si môže dovoliť, je totiž najšťastnejší káčer na svete. Ako sám hovorí, stačí mu kúpiť si lós v lotérii a o všetko je postarané.

10. Dom, kde býva Mickeyho frajerka Minnie – myška Minnie, trochu hanblivá a zodpovedná v sebe skrýva nejedno prekvapenie. Jej dom je často ústredňou jej priateliek zo širokého okolia, kde klebetia o myšiakoch a káčeroch.

11. Goofyho dom – strelený Goofy vedie strelenú domácnosť. Mimochodom, vedeli ste, že po zhltnutí čarovných orechov sa mení na Supermana v spodkoch, ktorý zachraňuje káčerov?

12. Držgrošov trezor – stred Držgrošovho vesmíru a zdá sa, že aj stred Káčerova. Ohromný trezor (v angličtine skôr Silo) stojí na kopci obkolesený hromadou dômyselných pascí proti nepozvaným návštevníkom. Držgroš má v ňom zrátané všetky mince do poslednej – pravda, Dlhoprstí sa sem aj tak často dostanú. Raz trezor dokonca pukol, keď chcel Držgroš vyplaviť Dlhoprstých z tunela a naplnil ho vodou – v noci však pekne zamrzlo a miesto trezora ostala len obria kocka ľadu plná peňazí.

13. Skrýša Dlhoprstých – ťažko to nazvať domom, keďže Dlhoprstí väčšinu času trávia vo väzení (utiekli stade už vyše 300-krát). Na Vianoce ich dokonca väzenskí dozorcovia odtiaľ odvezú naspať do basy, spolu sa jednoducho lepšie oslavuje. V skrýši stabilne býva len Mama Dlhoprstá.

14. Farma Babičky Kačičky – pokojný statok a okraji Káčerova, kde s obľubou schádza celá káčerovská rodina. Babička je skvelá kuchárka a gazdiná, tu vládne naozajstná pohoda. Pokiaľ ju neruší zlostný býk Belzebub.

15. Galéria umenia – dobre vychovaní Káčeri s jemným vkusom navštevujú miestnu galériu. Niekoľko obrazov tu patrí aj Držgrošovi a ten preto nemôže po nociach kvôli tomu spávať.

16. Dom Čierneho Peta – ďaľší klasický káčerovský kriminálnik s úctyhodnou obrovskou postavou. Čierny Pete je Gangster a jeho dom je diera blízko dokov v najhoršej káčerovskej štvrti. Odtiaľto sa slušný človek rýchlo ponáhľa preč.

17. Park so sochou Zakladateľa – miesto oddychu je často miestom naháňačiek a mestských akcií ako je napríklad streľba do vyhodenej mince. Dominantou je socha zakladateľa mesta Cornelia Coota.

18. Radnica – mestskí politici sú v príbehoch anonymní a často sa menia. To však neznamená, že nepožívajú medzi káčerovským obyvateľstvom patričnú úctu. Zákony rešpektuje dokonca aj lakomý Držgroš.

19. Doky – Káčerovo leží pri Tichom oceáne, takže doky nesmú chýbať. Sú tu veľké a moderné koráby, dokonca aj vojenské lode. Skupáň Držgroš si však pri cestách na šíre more najradšej prenajme to najúbohejšie, najmenšie a najlacnejšie poruchové koryto.

20. Múzeum – preteká vzácnymi (a občas aj čarovnými) exponátmi. Po Držgršovom trezore je to druhý najčastejší cieľ miestnych zločincov. Mimochodom, niektoré artefakty v múzeu vás môžu priviesť do záhadných končín, kde ležia poklady nepredstaviteľnej hodnoty.

21. Dielňa Gyra Vynálezcu – v určitých časoch najnebezpečnejšie miesto v Káčerove. Gyro je úžasne chytrý, ale občas vás môže omylom poslať do inej dimenzie, na inú planétu, či do minulosti. Skrátka – nerád sa nudí. Jeho dielňa sa často ozýva trieskaním kladiva a zvukom pokusov.

Plagát Káčerova 1996

 

 

Mapa Káčerova talianska verzia

Káčerovo podľa Dana McIntyrea